
Gammel Jerv-helt ny keepertrener!
Terje R. Henriksen (41) er tildelt Jervs høyeste utmerkelse, men nå skal han hjelpe Arendals keepere til å holde nullen!
- Min bror er veldig ivrig Jerv-supporter og har allerede stemplet meg som "Judas", smiler Terje Henriksen som denne uken signerte avtalen som gjør ham til Arendal Fotballs nye keepertrener.
VIL HJELPE KEEPERNE
Og selv om han nå er å se på treningsfeltet i Arendal-tøy, så erkjenner han likevel at det innerst inne fortsatt banker et Jerv-hjerte. - Det er bare å innrømme at det er slik, men det viktigste for meg nå er å hjelpe keeperne her i Arendal til å kunne gjøre en best mulig jobb, sier den nye keepertreneren som gleder seg til å være en del av trenerteamet under Knut Tørums ledelse. Frank Bredal fortsetter som assistenttrener og Arve Seland har også signert en ny kontrakt som spillerutvikler. Med signaturen til Terje Henriksen i boks, er altså trenerteamet for 2017 komplett.
"Det gir en helt spesiell følelse bare å ta på seg keeperhanskene igjen."
— Terje R. Henriksen
LOKAL KAPASITET
Arendal Fotball har i lengre tid jobbet med å få på plass en ny keepertrener. Det er imidlertid et faktum at det er relativt få med den nødvendige erfaringen og kompetansen her i regionen. Desto mer gledelig er det at man nå er blitt enige med en lokal kapasitet som selv har svært lang erfaring fra toppfotballen.
Terje Henriksen var et stort keepertalent i yngre år og har en rekke aldersbestemte landskamper. I sin tid var han også nær ved å erstatte Thomas Myhre som keeper i Moss i 1992 da han ble solgt til Viking, men han valgte til slutt å takke nei til tilbudet. I stedet ble han altså nærmest en klubblegende i Jerv og han er altså blant dem som er tildelt Grimstad-klubbens fremste utmerkelse.
SPESIELL FØLELSE
Det begynner å bli noen år siden han var aktiv i fotballen, men desto morsommere synes han det er å være tilbake på feltet. - Det gir en helt spesiell følelse bare å ta på seg keeperhanskene igjen. Keeperrollen har egentlig ikke forandret seg så mye siden jeg la opp, så jeg håper jeg har noe å bidra med. Jostein (Aaland) kjenner jeg godt fra hans tid i Jerv, og det virker som han har tatt steg etter at han kom til Arendal. Anders (Gundersen) er en spennende keeper som jeg har hørt mye godt om, og jeg gleder meg veldig til å jobbe med begge to. I Obosligaen er man nødt til å ha to gode keepere, og det er det ingen tvil om at Arendal har nå, fastslår Terje Henriksen som til daglig arbeider i Østre Agder Brannvesen i Arendal.