Lereng solgt til Åsane
Eirik Lereng gikk på utlån til Åsane i august og forlenget samtidig av avtalen med Arendal Fotball til ut 2025. I Åsane fikk han 10 kamper på høsten. Nå er han solgt til OBOS-ligalaget.
Eirik kom til Arendal før 2023-sesongen fra Sogndal. Det ble 44 kamper i helhvitt for 23-åringen fra Årdal før nå ferden altså går videre til Bergen og Åsane.
Vegard Hansen:
- Selv om Eirik er en spiller vi gjerne skulle hatt med videre ønsker ikke vi å stå i veien for at han skal kunne spille på et nivå høyere når også økonomien i overgangen er god for klubben. Det at vi fikk en avklaring på denne overgangen så tidlig gjør også at vi nå har alle muligheter til å hente en solid erstatning.
Eirik sender følgende hilsen:
-Eg vil takka for ei fin tid i Arendal Fotball. Sjølv om me ikkje nådde dei måla me hadde satt oss, så har eg hatt ei utrulig fin tid og møtt mange fantastiske mennesker. Eg vil takka trenarar, medspelarar, støtteapparat og Forza for ei fin tid sammen. Eg sender og ei ekstra stor takk til Youcef og Bård Einar. Eg har trua på at Arendal kjem til å oppnå måla sine i åra som kjem!
Takk for meg!